Táborové léto

Zlín, 28. 6. 2017: Nezahálíme ani o prázdninách! Naopak, zatímco valná část roku patří dospělým, které školíme ve firmách, v kurzech pro veřejnost, či pro různé organizace, léto věnujeme výhradně dětem. 

Již nyní připravujeme program pro řadu příměstských i pobytových táborů, a to nejen na Zlínsku, ale i v okolí. Samozřejmostí z naší strany je spojení zážitku a první pomoci, konkrétní program pak dolaďujeme přímo na míru. Čeká nás tak navaření spousty “krve” pro skautský tábor a přizpůsobení záchraně zraněných mimo civilizaci, na druhou stranu připravujeme obvazy, desinfekce a náplasti pro děti přímo do města, ale těšíme se třeba i na ukázky naší práce na řadě dalších letních akcí.

Mezi témata, kterých se však dotkneme vždy, patří záchrana člověka v bezvědomí, resuscitace, zástava krvácení a v neposlední řadě i volání 155. Vše bezpochyby s důrazem na bezpečnost zachránce, toho dětského zvlášť. Ze zkušenosti totiž víme, že děti jsou velmi ochotné pomoci, lépe pracují se situací “tady a teď”, nepřemýšlí tolik o důsledcích a o možném ublížení zraněnému. V programech se proto více soustředíme na “jak na to”, na druhou stranu je třeba je trošku přibrzdit, aby pro ně byly podobné situace vždy bezpečné.

T6 DSCN3678 T2 DSCN3723

Připravujete také tábor pro děti a hledáte inspiraci? Ozvěte se nám, spojíme zážitek s výukou první pomoci a kromě namaskovaných krvácejících “zranění” si děti odnesou nutné základy k záchraně života. No a pokud nám dáte celý den, rádi propojíme “zdraví a bezpečnost”, a to s kolegyní Lenkou Zedkovou a její Cobry gym.

O volné termíny a bližší informace si zavolejte, či napište. Úplnou dovolenou máme 3. 7. – 18. 7. 2017.