První pomoc Nanečisto na zlínském Týdnu zdraví!

Zlín, 26. 9. 2018: Děkujeme městu Zlín za spolufinancování zážitkových kurzů první pomoci, které otevíráme v Týdnu zdraví pro veřejnost! Je nám ctí žít tam, kde nejsme druhým lhostejní. Sdílejte tento pocit s námi! Už třeba tím, že se naučíte poskytovat první pomoc. Kvůli svým blízkým a kamarádům. A taky kvůli sobě.

  • KDY: PO 8. 10. / ÚT 9. 10. / ČT 11. 10. 2018 (vždy v čase 17 – 21 hodin)
  • KDE: na Zlínském Zámku (ul. Soudní 1)
  • ZA KOLIK: 180 Kč (kurzy jsou dotovány Fondem zdraví města Zlína – děkujeme!)

Kapacita kurzu je omezena (max. 12 účastníků / termín), přihlašování probíhá přes Google formulář ZDE. Platbu požadujeme předem převodem na účet.

Čtyřhodinový zážitkový kurz zaměřujeme na stavy bezprostředního ohrožení člověka na životě, tedy na situace, kdy je zásah laika na místě události nezbytný: Tři kroky, aneb univerzální postup první pomoci, bezvědomí, resuscitace dospělého a dítěte, dušení cizím tělesem, masivní krvácení.

Čím důležitější záchrana, tím více si ji procvičíte, a to v řadě praktických nácviků a modelových situací. Učíme první pomoc zážitkem a dáváme tak lidem skvělou šanci vyzkoušet si záchranu života nanečisto. Není „to“ o znalostech, ale dovednostech, naučte se pomáhat rukama.

 

DSCN5492  dscn0243  Kurz první pomoci pro veřejnost (kopie)

Statistiky nejsou České republice příliš nakloněny, oproti jiným státům v poskytování první pomoci bohužel zaostáváme. Ne, že by lidé nebyli ochotni pomoci. Ze zkušenosti víme, že mají spíše obavy, nevěří si, a proto nechávají iniciativu raději na jiných. Čechům (Zlíňáky nevyjímaje) chybí sebevědomí, jistota v rukou a automatizace jednoduchých postupů, které zachraňují životy.

Přitom bezprostředně poskytnutá první pomoc, nejčastěji právě laickým zachráncem v místě události, je pro uzdravení zraněného člověka nenahraditelná. Bez zásahu „obyčejných“ lidí by odborníci ze záchranné služby, potažmo zdravotníci v nemocnici, neměli svojí prací již na co navázat. Už jen proto, že lidský mozek bez přísunu kyslíku začne odumírat po 3 minutách a ani ta nejrychlejší sanitka s tím nejnašlapanějším lékařem nemůže být u pacienta tak brzy. Děkujeme tak za každou příležitost proškolit „obyčejné“ lidi kolem nás.

Zážitkové kurzy první pomoci v Týdnu zdraví 2018 spolufinancuje statutární město Zlín:   SmZ