První pomoc Nanečisto

Jsme tým zdravotníků, který vidí obrovský význam v systému přednemocniční péče. Nikoli pouze ve smyslu rychlých záchranných služeb, ale zejména v nezbytnosti poskytnutí první pomoci laiky na místě události. Bez vás, obyčejných lidí, by základní kámen péče selhal. Proto investujeme veškerou svoji energii do zážitkových kurzů, kde vzděláváme širokou veřejnost. Našim cílem je využít potenciál vás samotných, vašich rukou a vaší jistoty v sebe sama. Protože doba “než přijede záchranka”, se může zdát neskutečně dlouhá. Dejme tomuto času společně smysl a zvyšme šanci na přežití těch, co první pomoc potřebují.

Mgr. Kateřina Bořutová

Majitelka, garantka, šéflektorka

  • 2015: Nadšená lektorka zážitkových kurzů První pomoc Nanečisto pod vlastní taktovkou.
  • 2014: Absolventka kurzu „Školitel“ ZdrSem akreditovaného MŠMT ČR jako rekvalifikační kurz „Člen první pomoci“.
  • 2014: Absolventka kurzu „Basic“ ZdrSem a nadšení pro práci se zážitkem.
  • 2012: Absolventka kurzu „Maskér poranění“.
  • 2012: Absolventka kurzu „Psychosociální první pomoc“.
  • 2011: Absolventka kurzu „Zdravotnický Instruktor ČČK“ a sbírání praktických zkušeností při lektorování první pomoci (pro děti, studenty, dospělé, ale i pro nevidomé, maminky, seniory atd.).
  • 2010: Absolventka kurzu „Zdravotník zotavovacích akcí“ a sbírání praktických zkušeností při zdravotnických dozorech (hudební festival Trnkobraní, Barum Rally, Run Up aj.).

Mgr. Martina Javoříková

Šéflektorka 

Martina se pro práci lektora narodila. Miluje interakci s lidmi, baví ji zážitková forma vzdělávání a naplňuje ji důležitost první pomoci. Samotnou ji motivuje skutečnost, že svým energickým a humorným přístupem dokáže lidi k záchraně života nadchnout.

„Martiny elán, sem tam fórek a umění zařvat dělá z celého kurzu skutečně velký zážitek!“ Milan, Vsetín

Je nepostradatelnou součástí našeho týmu. Díky její zpětné vazbě roste nejen celá organizace Nanečisto, ale zejména my, lektoři. Dokáže se na kurz podívat ze všech různých úhlů, když poposedává na židli, víme, že má něco na jazyku, a byť je její poznámka občas dost kritická, má pro nás obrovský význam.

Martina je perfekcionista, má smysl pro pořádek a vše, čím se zabývá, dělá na 100 %. Je velmi praktická, na kurzech dbá o to, aby do sebe vše zapadlo a účastník si tak mohl odnést nutné základy k záchraně života. Právem zastává funkci šéflektora.

Děkujeme za Tvoji péči a upřímnost.

Lenka Zedková

Lektorka

Základní stavební kámen její práce je „bezpečí“, a to nejen ve smyslu prevence v první pomoci, ale i v sebeobraně, jíž je instruktorkou. Jak sama říká, většinu problémů lze vyřešit ještě dříve, než se stanou. Ráda lidem předává jednoduchost a zdravou sobeckost, i proto jsou jejími nejoblíbenějšími simulacemi ty, kdy je cílem zastavit se a rozhlédnout.

„Nikdy nezapomenu na Lenku v roli feťáka, přestože vím, že za kapucí od mikiny je ona, šel mi z ní mráz po zádech.“ Pavlína, Zlín

Lenka je nejučenlivější a nejspolehlivější člen našeho týmu. Když se náhodou něco sesype, všichni víme, že ona bude „na značkách“. Je skromná, upřímná a lidská, vždy je perfektně připravená. Má srdce tam, kde má být a kurzy bez ní už si nedokážeme ani představit.

Děkujeme za Tvoji radost.

Bc. Klára Jurášková

Lektorka

Klára má zachraňování v krvi. Životy druhých jí nejsou lhostejné, vždy a za všech okolností je ochotná pomoci. Miluje akci, která si i ji často přímo vyhledává – z našeho týmu je to právě ona, kdo nejčastěji poskytoval první pomoc „náhodou“ v terénu. Své zkušenosti hrdě a s pokorou předává v zážitkových kurzech.

„Klárku obdivuji za její široké spektrum znalostí. Dokázala na kurzu odpovědět na veškeré dotazy, a to od mozkové mrtvice, přes uštknutí hadem až po fungování defibrilátoru. Díky ní jsem také pochopila princip a cíl resuscitace. Díky!“ Gabriela, Brno

Klára je nejsmyslnější člen našeho týmu. Vždy je perfektně upravená a hezky voní 🙂 Je přátelská, společenská a stojí za každým neformálním setkání Nanečista, díky ní nejsou naše rozhovory jen pracovní. Obdivujeme u ní zapálení pro věc, umí se pro ledacos nadchnout, musí to však mít smysl. Na nudu ve svém životě nemá čas, sama o sobě říká, že žije přítomností.

Děkujeme za Tvoji vřelost a smysl pro humor.

Mgr. Marie Blechová

Lektorka

Thomas Strohbach

Lektor

Spokojení zákazníci